S.T. Turysta
ul. Mariacka 1
40-014 Katowice
turysta@turysta.katowice.pl

32 - 25 38 766
32 - 25 39 769
32 - 25 38 111

home

o nas

Uzbekistan - wycieczka Jedwabnym Szlakiem

Uzbekistan, Buchara, Chiwa, Samarkanda, Taszkient
Rodzaj wyjazdu:wycieczka objazdowa  kod oferty: uzbekistan4
Zakwaterowanie:hotel ***, hotel **** 
Dojazd: 
Wyżywienie:   

Jedwabnym szlakiem po Uzbekistanie - 13 dni

 

1 Wylot do Taszkentu przez Pragę, Rygę lub inny port lotniczy w Europie.

2 Taszkent - Urgencz - Chiwa
Spotkanie na lotnisku i przejście na wewnętrzne lotnisko. Wylot do URGENCZU. Po przylocie, transfer do Chiwy (30 km), bajkowego miasta orientalnego. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 Chiwa
Całodniowa wycieczka po CHIWIE: Monument Al Khorezmiy. Medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kuna: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo), Medresa Muhammada Rakimkana. Mauzoleum Paklavana Mahmuda. Medresa chana Shergazi. Minaret i Medresa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca", Meczet AK, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza "Brama Wojowników", Medresa Alakulihan, Medresa Qutlugh Murad Ina, Caravansary chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli. Kolacja w "pałacu Toza Bog" z przedstawieniem folklorystycznym (letnie rezydencja chana Mohammeda Rahima II). Nocleg.

4 Chiwa - Buchara
Przejazd pustyniami Kara-Kum (czarne piaski) i Kyzył-Kum (czerwone piaski) do BUCHARY, po drodze oglądanie rzeki AMUDARIA, znanej większości zachodnich odkrywców jako Oxus. Przyjazd do Buchary i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

5 Buchara
Zaczynamy odkrywać piękno i historię BUCHARY. Zwiedzanie: Mauzoleum Ismaila Samani, pozostałości muru miejskiego, Chashamyi Ayub, Meczet Bolo-hauz, Fortress arka fortecy, kompleks Poi-Kalon (Minarte Kalon, Meczet Kalon i Medresa Miri-Arab). Trzy kopuły (Toqi-Zaragron, Togi-Telpakfurushon i Toqi- Sarafon), Medresa Kosh (Ulugbek i Abdullazizhan), Tim Abdullahan, Meczet Magoki Attari i kompleks Lyabi Hauz (Medresa Kukeldash, Medresa Nadir Devanbegi i Honaqo). Tego wieczoru jest tradycyjny pokaz folklorystyczny. Kolacja, nocleg. 

6 Buchara
Zwiedzanie BUCHARY: Mauzoleum Bahouddina Naqshbanda, Letni Pałac ostatnich emirów Sitorai Mokhi Khosa i nekropol Chor Bakr. Popołudniu - czas wolny. Kolacja w prywatnym domu. Nocleg. 

7 Buchara - Nurata - Jangikazgan
Rano wyjazd do NURATY, zwiedzanie grobu Szejka Nuri i Meczet Namozgoh. Po obiedzie w prywatnym domu wyjazd dalej do kazachskiej wioski YANGIKAZGAN. Przejażdżka wielbłądami po pustyni Kyzył Kum. Kolacja na świeżym powietrzu i nocleg w jurtach (nomadzkich namiotach, wyposażenie - bardzo podstawowe, toaleta na zewnątrz).

8 Jangikazgan - Jezioro Aydarkul - Samarkanda
Poranny wyjazd nad jezioro AYDARKUL, gdzie można pływać, spacerować i obserwować ptaki, po pikniku wyjazd do SAMARKANDY, stolicy Imperium Tamerlana. Założone w VII w. to historyczne miasto jest znane z ogromnego rozwoju w okresie dynastii Timurydów XIV - XV w. Przyjazd do SAMARKANDY zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta. Kolacja, nocleg. 

9 Samarkanda
Rano rozpoczyna się wycieczka po SAMARKANDZIE, często zwanej "Rzymem Orientu". Zwiedzanie skweru Registan "miesce piasku" zbudowanego w XV w. (są tam 3 budowle - Medresa Ulugbeka, Medresa Sher Dor, 2 Medresy i Meczet Tillya Kari), Meczet i Mauzoleum Bibi Chana, jedna z najpiękniejszych budowli Samarkandy, bazar Siab oraz Mauzoleum Gur Emira zbudowany zgodnie z nakazem Timura w związku ze śmiercią jego ulubionego wnuka Muhammada Sultana. (Gur Emir oznacza "grobowiec Emira"). Kolacja w miejscowej restauracji. Nocleg.

10 Samarkanda
Kontynuacja zwiedzania SAMARKANDY: kompleks Shakhi-Zinda ("Shakhi- Zinda" oznacza "Żywy król"), starodawne osiedle Afrosiab oraz muzeum, grób Daniela I obserwatorium Ulugbeka, miejsce gdzie Ulugbek (wnuk Tamerlana) dokonał odkryć astronomicznych w VX w. oraz fabryka dywanów. Tego wieczoru proponujemy zobaczyć pokaz muzyki i światła w parku Registan. Kolacja w prywatnym domu. Nocleg.

11 Samarkanda - Szahrisabz - Samarkanda
Całodzienny wyjazd do SZAHRIZABZ, rodzimego miasta Tamerlana. Przejazd piękną górską drogą, po drodze zobaczymy miejscowe wioski, gdzie ludzie używają osiołków jako środek transportu. Zwiedzanie pozostałości bramy-wieży legendarnego pałacu Ak-Sarai zbudowanego w XIV w., Meczet Kok-Gumbaz zbudowany przez wnuka Tamerlana - Ulugbeka, Dorus Siadat (miejsce potęgi i mocy) zbudowane przez Tamerlana z okazji śmierci najstarszego i najbardziej ulubionego syna zabitego w 1375 r. w wieku 22 lat. Możliwość odwiedzenia cmentarza, gdzie pochowani są Polacy zmierzający do Armii Andersa. Powrót do SAMARKANDY na kolacje i nocleg.

12 Samarkanda - Taszkent
Wyjazd do Taszkentu. TASZKENT, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wycieczka po Taszkencie: Medresa Kukeldash. Mauzoleum Kaffal Sashi. Kompleks architektoniczny Kazrata Imama. Medresa Barak-chana. Meczet Juma, Plac Hast Imama. Meczet Tillya Sheikh i rynek Chorsu. Plac Niepodległości. Teatr Opery i Balety im. Aliszera Navoi. Plac Bunyodkor (były plac Przyjaźni) oraz Medresa Abul Kasimh. Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne jak i współczesne). Monument odwagi. Plac Amira Temura i taszkenckie metro. Wieczorne przedstawienie baletu (fakultatywnie) w Teatrze Opery i Baletu im. Aliszera Navoi. Pożegnalna kolacja w prywatnym uzbeckim domu.

13 Taszkent
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Terminy:

Cena:

4.645 PLN/os.


Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju dwuosobowym
- wyżywienie zgodnie z programem 
- transfery przy przyjeździe i wyjeździe
- zwiedzanie zgodne z programem
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- transport lądowy z klimatyzacją - dla 2 osób samochód, dla 3-8 osób mini-bus, dla 9-14 osób middle-bus, od 15 osób - autokar
- przewodnik miejscowy angielsko bądź rosyjskojęzyczny
- 1 butelka wody mineralnej (1,5 l) na 1 osobę dziennie
- ubezpieczenie KL + NNW (T.U. Europa)
- usługi pilota przy grupie od 10 osób

Cena nie zawiera:

- biletów lotniczych Warszawa-Taszkent - Warszawa (od ok. 1500 PLN)
- biletów lotniczych Taszkent-Urgencz 98 US$
- wczesnego zakwaterowania, późnego wykwaterowania w hotelach
- opłat wizowych ok. 80 US $
- opłaty za bagaż powyżej 20 kg
- opłat za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 520 PLN
- usług pilota przy grupie do 10 osób

Dom Wypoczynkowo - Leczniczy "JAGIELLONKA" w Krynicy Górskiej Polska, Krynica Górska    ośrodek wczasowy
Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy "ZAGROŃ" w Szczyrku Polska,     ośrodek wczasowy
Hotel "ZIEMOWIT" w Ustroniu Polska, Ustroń  wczasy  hotel **
Pensjonat "ZAMEK" w Lesku - Bieszczady Polska, Lesko  wczasy  pensjonat
LAST MINUTE:
NAJNOWSZE OFERTY:
 
 
 
 
 
 
® S.T.Turysta Katowice 2009 - 2013